Věřím, že lidskou svobodu lze vyjádřit jedním slůvkem, které slouží jako cihlička přidržující dveře existence dokořán - možná.
- Robert Fulghum

Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto Dattebane! •Spoluautorská FF s N.U.T.První a druhý díl na Konoze Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto


Nenávidím, když přede mnou leží prázdná stránka.

Červen 2014

30.6.: Internet + prázdniny

30. června 2014 v 20:36 | Tori-chan |  Mé myšlenkové pochody
Ahojky!
Jak je určitě je to na první pohled vidět - na blogu jsem už několik týdnů nebyla - z prostého důvodu.

Nejede nám doma internet, takže jsem naprosto odříznutá od světa. Když ještě byla škola, tak jsem to moc neřešila, ale o prázdninách to už bude problém. Nejhorší na tom je, že se ani nemůžu dívat na anime - v počítači jsem měla jen dva díly Angel Beats.
Naštěstí jsem si zapnula internet v mobilu, takže můžu aspoň číst mangu. (Vlastně jsem díky tomu i dneska tady, jenomže je to hrozně pomalý)
Na druhou stranu - alespoň stihnu napsat dopředu recenze.


A teď ten důvod, proč na recenze stejně nebudu mít čas - píšu v srpnu zkoušky, kvůli přestupu na jinej gympl. Btw. - rozhodla jsem se o tom den před koncem školy xD Sice jsem dle-mého-názoru chytrá, ale ta škola se nejvíc zaměřuje na angličtinu, která mi nejde. Takže se stejně budu o prázdninách učit.

Take zatím papa \(^-^ )/~~~

30+1 Days FT Challenge Day 10: Oblíbený duch

5. června 2014 v 10:09 | Tori-chan

Už jsem opravdu opravdu opravdu dlouho neudělala další díl challenge, tak bych měla začít, bo s takovou to nikdy nedodělám...
Na řadě je oblíbený hvězdný duch, kterým je...

Japonská slovíčka, která můžete zaslechnout v anime

4. června 2014 v 23:11 | Tori-chan
Říkala jsem si, že bych mohla sestavit nějaký seznam pár základních slovíček/frází, které je možné zaslechnout při sledování anime. Většinou jsou to ty, u kterých si pamatuju výslovnost a význam, ale netuším jak se píší, tak jsem si to musela najít.
Jestli byste mi tam našli chybičku, nebo vás napadlo něco dalšího, napište mi to prosím dolů do komentářů, upravím to :)
Celou sbírku asi čtyřiceti pojmů najdete v celém článku.

Básnička na téma Mirai Nikki - číst na vlastní nebezpečí

1. června 2014 v 14:48 | Tori |  Překlady a Fanfikce
V pátek jsme v češtině měli napsat básničku na téma horor/noc/strach.
Pod slovem horor si samozřejmě ihned představím Mirai Nikki či jiné gore anime, tak jsem si říkala, že ji podle toho i napíšu.
Abych se přiznala, nikdy mi veršování nešlo, zvlášť takhle na místě za pár minut. Na můj vkus se mi to ale povedlo, byť učitelce se to nějak nezdálo :((
Taky jsme pak měli napsat krátkou slohovku na stejné téma. Začalo mě to trošku bavit, tak sem možná někdy něco podobného napíšu.
Je to zasazené do událostí kolem smrti šesté (Tsubaki - věštkyně) a událostem u ní v domě. Nebyla jsem si jistá, co přesně tam tehdy bylo, pamatuju si hlavně "Zemři s ní, nebo žij se mnou, Yukki!". Tak se nedivte, jestli by to neodpovídalo příběhu.