Věřím, že lidskou svobodu lze vyjádřit jedním slůvkem, které slouží jako cihlička přidržující dveře existence dokořán - možná.
- Robert Fulghum

Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto Dattebane! •Spoluautorská FF s N.U.T.První a druhý díl na Konoze Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto


Nenávidím, když přede mnou leží prázdná stránka.

Březen 2014

Mých top 5 songů

31. března 2014 v 18:01 | Tori-chan |  Videa a Hudba
Tori má dneska psací náladu, tak zase napíše nějaký článek, tentokrát o věci, kterou z celého srdce miluju - hudbě - konkrétně o písničkách, které poslouchám nejčastěji.

Co mají společné?
Ráda bych řekla, že všechny jsou japonské, ale není tomu tak. Hlavní společný znak je, že je poslouchám (samozřejmě :D). Další je, že všechny jsem poznala díky anime, ať už se objevily přímo v něm, nebo třeba v nějakém AMV.


1) Bios/βίος
Song, který v poslední době poslouchám nejčastěji je Bios z anime Guilty Crown, který se objevoval hlavně při bitvách. Je nazpíván němacky a částečně anglicky.

2) Hill of Sorrow
Další hudba z Guilty Crown, kterou jsem zaznamenala v epizodě 13. Zvláštní je, že na této písničce dokola poslouchám jen část 3:03 - konec, ale i tak si to pouštím stále dokola.


3) Right Here
Toto je první písnička, která nezazněla v anime, ale ve dvou AMV, která se mi líbila (1-2), ale stáhla jsem si ji až po zhlédnutí toho druhého. Tentokrát je to anglická písnička z dílny Ashes Remain.


4) Till the day a can see you again
Tato písnička není z anime ani AMV, ale dozvěděla jsem se o ní díky jisté blogerce a jejímu článku o zpěvačce Lizz - dívce s nádherným hlasem, která zpívá své verze různých písniček. V mobilu mám celkem 4 její písničky, což je nejvíc od jedné zpěvačky.


5) Kimi ga kureta mono

Teď přichází na řadu jedoná japonská písnička z tohoto seznamu a třináctý ending z Fairy Tailu. Je opravdu pěkná a často s ní usínám.


Ostatní
Neposlouchám stále dokola jen tuhle pětici, takže sem dám také jiné písničky, které už ale nebudu tolik rozebírat.


31.3.

31. března 2014 v 17:14 | Tori-chan |  Mé myšlenkové pochody
Konnichiwa!
Dneska mám náladu na vykecávání, takže se možná trošku rozepíšu o tom, co je u mě novýho.
V sobotu jsem dokoukala Accel World. Bylo to víceméně z donucení, už jsem to chtěla mít za sebou - Haru mi lezl na nervy, romantika byla nulová a nebyl tam žádnej hezkej kluk mýho typu. Jeden den napíšu recenzi, ale nebude moc příznivá. Chtěla jsem se zase trošku odreagovat od bojů, tak jsem se začala dívat na Chuunibyou (celý název si nepamatuju). Večer jsem stihla jen jeden díl (spánek volal~), ale dneska jsem se podívala na dalších 6 (nebo 7?). První dojem? Je to zabijácký! Nemůžu uvěřit, že jsem se na to ještě nepodívala. Rikko je maximálně kawaii :33 Opravdu se u toho musím válet smíchy, bo snad všechny scénky jsou...skvělé, vtipné a dokonalé ^^


Další věc se týká další roztomilé věcičky...Tori-chan dostane pejska!! Je to opravdu super, mamka mi k vysvědčení (=výmluva pro babičku, která by jinak nadávala) slíbila čivavu ^^ Mám ohromnou radost :333 Ještě jsme nevybraly konkrétního psíka, ale už máme vybraný jméno - Happy. Vyjmenovávala jsem asi 20 jmen různých postav, ale pak jsem si vzpoměla na Happyho a mamka to schválila ^^


Toť vše, čekala jsem, že to bude kratší, ale nakonec jsem se dokázala trošku rozepsat i o dvou věcech, co se mi za poslední dny staly (můj život je prostě nudnej...)

Ja ne!

-Tori

> Anime Naruto - Recenze

22. března 2014 v 21:16 | Tori |  Recenze

Typ: TV série
Epizod: 220 + druhá série
Žánr: Shounen, akční, ninjové, nadpřirozené síly
Autor mangy: Masashi Kishimoto
Online CZ: klik

Před dvanácti lety zaútočil na Konohagakure no Sato (= Vesnice skrytá v listí) devítiocasý démon Kyuubi. Tehdejší vůdce vesnice, čtvrtý hokage obětoval svůj život a démona zapečetil do malého novorozeněte, Uzumaki Naruta. Z něj vyrostl hyperaktivní chlapec, kretý stále rozhlašuje, že se jednou stane hokagem a všichni ho budou uznávat. Nikdo ho ale nebere vážně - vesničané Naruta považují jen za schránku, co v sobě má démona, který kdysi zničil jejich vesnici a zavinil smrt čtvrtého. Rodiče radí svým dětem, ať se od něj drží dál, takže si Naruto nikdy mezi svými spolužáky nenašel kamarády. O Kyuubim v sobě ale Naru netuší a aby na sebe upozornil, stále vyvádí lumpárny.


Příběh začíná, když se na ninja akademii koná závěrečná zkouška. Ti, kteří ji zvládnou se stanou geniny a začnou plnit své první mise jako opravdoví ninjové. I přes všechnu snahu Naruto zkoušku už potřetí nesloží. Naštěstí se díky záchraně svého senseie, Iruky, a naučení klonovací techniky vysoké úrovně stal geninem. Pří rozřazování nováčků do týmů, ve kterých budou plnit mise Naruta zařadili do týmu 7 s Haruno Sakurou - růžovovlasou dívkou, která se Narutovi už dlouho líbí - a Uchihou Sasukem - arogantním premiantem a posledním členem kdysi silného klanu Uchiha, po kterém touží téměř všechny dívky ve vesnici, včetně Sakury, ale on o žádnou z nich nestojí. Jejich senseiem a velitelem týmu se stal Hatake Kakashi - jounin se zakrytým okem a maskou na tváři, který rád čte erotické romány.Naruto bylo jedno z mých prvních anime. Ze začátku se mi to opravdu líbilo, ale časem mi začalo lézt na nervy Narutovo povídání. Není možné, aby během několika minut nebo hodin dokáže změnit celé myšlení člověka a ze záporáka udělat andílka. Řídil by se dospělý člověk moudry dvanáctiletého klučiny, který ještě neví, co je život ninjy?
Grafika není špatná, ale nedá se zařadit k těm nadprůměrným. Je zde velký rozdíl mezi první sérií a pozdějšími díl Shippudenu. Někdy se mi zdálo, že hudba je hlasitější než hlasy postav. Nejvíce mě ale na celém anime odpuzují fillery. Celkem je asi 40% epizod jen výplňových, valná většina z nich je o ničem.
Hlavní postavy mají svo vlastní motivaci , předsvědčení a traumata. S časem se jejich povaha vyvyjí (jso to děti, taky by měla), často pod vlivem Naruta. Velko roli mezi vztahy hraje uznání ostatních i s jejich mouchami. Naruto si postupně získal své spolužáky a vzájemně se motivují ke zlepšování svých dovedností.
Pěkný kolektiv. Zajímalo by mě, jestli by se takoví lidé opravdu našli. Lidé, které tolik inspiruje úsilí, odvaha a chování druhých. Ve světe shinobi, nebo alespoň v Konoze, jsou.


Tým 7

Kakashi a Naruto při tréninkuFairy Tail Anime (2014) Trailer

16. března 2014 v 21:58 | Tori-chan
Tak přes víkend se ukázal trailer na pokračování FT anime! Sice je to celý japonsky, ale to nevadí :)
Co se mého názoru na něj týče...mohlo to být lepší. Lucyin vzhled, který je vidět na začátku je hrozný - vypadá hůř než Happy v prvních dílech mangy.
Draci jsou nakreslení pěkně, jen mi jednu chvilku připomínali psy -_-


16.3.14

16. března 2014 v 21:53 | Tori-chan |  Mé myšlenkové pochody
Ko-nni-chi-wa!
Chtěla bych se Vám omluvit za mou víkendovou nekativitu → byla jsem od pátku do dneška na druhým konci republiky a úplně jsem na to zapoměla a ani nepřednastavila články :/.

Tento týden budu mít asi ve škole trošku víc práce, takže se sem moc nedostanu, ale nastavím nějaké obrázky :) Taky se budu snažit, aby do víkendu přibyla nová recenze. ^^

Oyasumi!
My manga caps 1

9. března 2014 v 12:55 | Tori-chan |  Výtvarné potvory
Tak včera jsem se rozhodla konečně nějak upravit obrázky, které mi ležely v počítači a myslím, že na to, že jsem to dělala poprvé to dopado dobře. Tady je výsledek :)