Věřím, že lidskou svobodu lze vyjádřit jedním slůvkem, které slouží jako cihlička přidržující dveře existence dokořán - možná.
- Robert Fulghum

Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto Dattebane! •Spoluautorská FF s N.U.T.První a druhý díl na Konoze Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto


Nenávidím, když přede mnou leží prázdná stránka.

> Anime Fairy Tail - Recenze + AMV

19. února 2014 v 0:03 | Tori |  Recenze


Typ: TV série
Epizod: 175 + 6 OVA a pokračování
Žánr: Shounen, akční, magie, podle mangy, ecchi, komedie
Autor mangy: Hiro Mashima


Příběh:

Království Fiore je stabilní neutrální země se sedmnácti miliony obyvatel. Země plná magie. S magií se běžně obchoduje. Stala se částí každodenního života. A někteří lidé se magií živí. Tito lidé jsou nazýváni mágové. Mágové patří do různých cechů a plní práci na požádání. Po celé zemi byl vytvořen nespočet cechů. A v jistém městě se nachází jeden cech. Cech, který v minulosti...ne, i nyní stále vytváří legendy. Jeho jméno je Fairy Tail.

Příběh začíná, když se mladá sférická čarodějka Lucy Heartfilia připojí k nejsilnějšímu kouzelnickému cechu království Fiore, Fairy Tail. Spolu s ohnivým drakobijcem Natsuem Dragneelem a mluvícím kocourem Happym, kteří ji do cechu přivedli vytvoří tým, kam později vstoupí i ledový mág Gray Fullbuster a nejsilnější žena Fairy Tail, šermířka Erza Scarlet. Společně prožijí spousty zážitků a pro Lucy začíná nová éra jejího života.


Natsu Dragneel
Kluk s růžovými vlasy a inteligencí na úrovni Naruta. Používá ohnivou drakobijeckou magii, kterou ho naučil jeho otec, drak Igneel. Nikdy nesundá svou bílou šálu.

Lucy Heartfilia
Blonďatá čarodějka přivolávající hvězdné duchy, stejně jako její matka. Před rokem utekla z domu a nyní je nováčkem v cechu.

Erza Scarlet
Nejsilnější žena ve Fairy Tailu přezdívaná Titania, používá magii přezbrojení a mečů. Má šarlatové vlasy a miluje dortíky. Jako jedna z mála dokáže zkrotit Natsua a Graye.

Gray Fullbuster
Natsuův rival používající ledovou magii. Většinou je vidět téměř nahý (nebo nahý). To kvůli jeho zlozvyku se stále svlékat, která povhází už z jeho dětsvi.

Happy
Mluvící modrá kočka a Natsuův parťák. Dokáže létat a často přenáší Natsua.

•••

Fairy Tail rozhodně patří k mým nejoblíbenějším anime. Dívala jsem se na něj krátce po Narutovi v době, když jsem ještě byla narutotardka. Hned první den jsem zkoukla asi deset dílů a naprosto mě to uchvátilo. Během sledování celého anime a později i čtení mangy jsem se hodně nasmála a některé scény mě téměř dohnaly k slzám.
Příběh je rozdělen do arců, často se po nějaké době vrací ke starším událostem, ale málokdy se to jeví jako zoufalý výkřik, kdy byl zapotřebí filler. Pro FT je typické postupné stupňování síly na obou stranách. Jakmile se na scéně objeví silnější protivník, Fairy Tail vytasí "sílu pocitů" (jednoduše obrovský power-up) a nepřítele smete jako pírko.
Kresba je dobrá, alespoň se to tak zdá na první pohled. Při bližším pozorování jsem si všimla, že některé záběry je jeden obrázek, kolem něhož blikají a vlní se čáry. Až moc se opakuje záběr na Lucyino pravé oko, když si něco uvědomí, až je to otravné. Hudba je skvělá, na celém anime snad i to nejlepší.fairytailgif: demons of rubble and stone on We Heart It. http://weheartit.com/entry/33960331

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama