Věřím, že lidskou svobodu lze vyjádřit jedním slůvkem, které slouží jako cihlička přidržující dveře existence dokořán - možná.
- Robert Fulghum

Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto Dattebane! •Spoluautorská FF s N.U.T.První a druhý díl na Konoze Panda Emoji-11 (Clap) [V1] by Jerikuto


Nenávidím, když přede mnou leží prázdná stránka.

Únor 2014

> Anime Sword Art Online - Recenze + AMV

23. února 2014 v 15:25 | Tori-chan |  Recenze

Typ: TV série
Epidod: 25 + OVA a druhá série (stále vychází)
Žánr: Akční, romantika, boj s meči, RPG, harém
Online: Shirai

Příběh:
SAO
Píše se rok 2022 a na trhu se objevuje nový výnález - NerveGear, přístroj, který dokáže přenést mysl člověka do virtuálního světa. Zároveň byla vytvořena i nová MMORPG hra Sword Art Online, která lze spustit pouze s NerveGearem. Tisíc betetestrů má možnost vyzkoušet hru ještě před vydáním, takže získají více zkušeností a vyšší levely, než ostatní hráči. Mezi betatestery patří i šestnáctiletý Kirigaya Kazuto, který vystupuje pod přezdívkou Kirito. První den po oficiálním spuštení hry postupně všech 10.000 hráčů zjistí, že ve hře chybí tlačítko pro odhlášení. Když se všichni hráči najednou přenesou na náměstí v prvním patře, autor hry a NerveGearu, Kayaba Akihiko jim oznámí, že jediná možnost, jak se z hry odhlásit je dobýt všech 100 pater (betatesteři dokončili za jeden měsíc 10 pater). Navíc, pokud zemřou ve hře, zemřou i v reálném životě. Kirito se rozhodne za každou cenu přežít a stává se sólohráčem. Ve hře pozná krásnou, milou a silnou dívku Asunu, se kterou se spřátelí a společně se snaží přežít.


ALO (spoilery!)
Po dvou letech strávených v SAO a dokončením hry se stále spousta hráčů neprobudila. Mezi nimi je i Asuna. Kiritovi se dostane do ruky fotka ze hry Alfheim Online, na které je zachycená Asuna uvězněná ve velké ptačí kleci. Navíc, se na scéně objevuje Sugou Nobuyuki, který si chce za týden Asunu vzít za ženu. Kirito se rozhodne znovu si nasadit NerveGear a zachránit ji.

Můj názor:
SAO je skvělé anime, které mě ihned uchvátilo. Všechno je dokonalé - nádherná hudba, skvostná kresba a hudba. Jediné mínus je příliš rychlý příběh - myslím, že to mohlo být trošku delší.
Nejvíce se mi líbily epické bitvy (hlavně Kiritovy v ALO) a Asunino oblečení x3.


Obrázky

> Anime Fairy Tail - Recenze + AMV

19. února 2014 v 0:03 | Tori |  Recenze


Typ: TV série
Epizod: 175 + 6 OVA a pokračování
Žánr: Shounen, akční, magie, podle mangy, ecchi, komedie
Autor mangy: Hiro Mashima